مرکب 4 e1515576538582 - جوهر ماهی مرکب

جوهر ماهی مرکب

استفاده از جوهر ماهی مرکب

 

دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا سن‌دیگو موفق به توسعه یک روش دقیق‌تر برای بررسی لثه‌ها شدند که می‌تواند جایگزین مناسبی برای استفاده از “پروب پریودنتال” (periodontal probe)باشد.

به گزارش ایسنا و به نقل از قشم ماهی، این روش شامل شستشوی لثه‌ها با جوهر ماهی مرکب است.

به طور معمول، پروب پریودنتال(ابزاری برای بررسی سلامت لثه‌ها) زیر لثه در پایه هر دندان قرار می‌گیرد.

 اگر بافت لثه سالم باشد، پروب زیاد به داخل لثه نخواهد رفت(شاید تنها یک یا دو میلی متر) اما اگر بافت خیلی تحلیل رفته باشد، یک پاکت بین آن و سطح دندان شکل خواهد گرفت و اجازه می‌دهد پروب به طور قابل توجهی به داخل نفوذ کند.

استفاده از جوهر ماهی مرکب برای بررسی سلامت لثه‌ها

به گزارش سایت علمی healthguidance جوهر ماهی مرکب در تعداد  مواد مغذی مهم است. به ویژه اینکه دارای آنتی اکسیدان بسیار بالاست  که از سلول ها و قلب در برابر آسیب های رادیکال های آزاد محافظت می کند.

 این به این معنی است که جوهر ماهی مرکب ممکن است در مبارزه با نشانه های قابل مشاهده پیری، بیماری قلبی و تهدیدات مختلف به سیستم ایمنی مفید باشد.

رنگ سیاه جوهر ماهی مرکب نتیجه مقدار زیادی ملانین است همان رنگدانه ای که پوست ما را رنگ  می دهد. علاوه بر این، همچنین حاوی مقدار زیادی پروتئین، چربی، مواد معدنی، تائورین و دوپامین است.

 

مرکب4 e1515576972495 300x184 - جوهر ماهی مرکب

مرکب ماهی مرکب دارای آهن  بسیار زیاد است و این می تواند به افزایش تعداد گلبول های قرمز و مبارزه با کم خونی کمک کند. عصاره تخم ماهی مرکب گاهی اوقات برای این هدف مورد استفاده قرار می گیرد. 

در عین حال، حضور دوپامین به این معنی است که جوهر ماهی مرکب همچنین می تواند تعدادی از اثرات مثبت روحی را نیز داشته باشد همچنین باعث افزایش تمرکز و حافظه شود.

بالا بودن محتوای آنتی اکسیدان جوهر ماهی مرکب ممکن است به مبارزه با سرطان که از طریق اقدامات سلول های قاتل کمک کند. در یک مطالعه این اثر در موش ها مشاهده شد و به کاهش رشد تومور کمک کرد . 

همچنین برای محافظت و بهبود تولید سلول های سفید خون در طول شیمی درمانی کمک کند

 

استفاده از جوهر ماهی مرکب نزد بومیان

به عقیده بومیان قدیم قشم خوردن جوهر ماهی  مرکب باعث بهبود عملکرد دستگاه گوارش میشود به طوری که روده را به طور کامل تمیز میکند. بعد از خوردن ماهی مرکب مدفوع به رنگ مشکی تغییر رنگ میدهد و همین علت را به شستشوی روده تعبیر میکنند که جای تحقیق علمی دارد.

مرکب - جوهر ماهی مرکب

بومیان قدیم قشم برای تسکسن درد های روماتیسمی نیز جوهر ماهی مرکب توصیه میکنند. که میتوان به تو حال تازه و خشک شده آن را مصرف کرد. مزه جوهر ماهی مرکب شور بوده و رنگ آن باعث سیاهی دهان و لثه ها بعد از خوردن آن میشود.

مرکب 2 300x194 - جوهر ماهی مرکب

اشتراک گذاری: