ماهی منجمد

ماهی منجمد

 

هر ماده غذایی بعد از ورود به آشپزخانه باید به محلی مناسب منتقل و در آنجا نگهداری شود. مواد غذایی قبل از فریز شدن باید به طور مناسب بسته بندی شوند تا عطر و طعم، رطوبت، رنگ طبیعی و ارزش غذایی خود را از دست ندهند و سرمای فریزر و خشکی محیط آن موجب خراب شدن مواد غذایی نشود. ماهی نیز به دلیل برخورداری از بافتی نرم و حساس، از مواد غذایی بسیار خاص است که رعایت نکاتی در هنگام فریزر نمودن و یخ زدایی کردن آن می تواند به هر چه بهتر حفظ شدن ارزش غذایی آن کمک کند. بنابراین لازم دانستیم تا با ارائه نکاتی در ارتباط با فریز کردن و یخ زدایی ماهی، کار شما را در این ارتباط آسان تر نماییم تا دیگر بهانه ای برای نخریدن ماهی نداشته باشید.

Continue reading “ماهی منجمد”

ماهی کباب

ماهی کباب

ماهی کباب تقریبا از آن دسته غذاهای دریایی است که همه افراد به ان علاقمند هستند. این غذای خوشمزه را بیشتر می توانید در رستوران های معروف میل کنید که با این آموزش آشپزی می توانید ماهی کبابیخوشمزه خود را در منزل تهیه و سرو نمایید.

Continue reading “ماهی کباب”

چند روش برای سرخ کردن ماهی

چند روش برای سرخ کردن ماهی

روش های سرخ کردن ماهی بسته به نوع سلیقه و ذائقه هر شخص و همچنین مهارت اشپز متفاوت است. در این میان تست کردن و تجربه مزه های جدید و متفاوت خالی از لطف نیست. Continue reading “چند روش برای سرخ کردن ماهی”

خوراک جگر ماهی هوور

خوارک جگر ماهی هوور

ماهی های هم مث ادمها جگر دارند البته نمیتوان  از جگر آنها استفاده غذایی نمود الا ماهی هوور و هامور که از دیرباز اهالی قشم این غذای خوشمزه رو مصرف میکردند که البته به صورت زیاد اون کمیاب هم هست.

Continue reading “خوراک جگر ماهی هوور”

نحوه پختن و جدا کردن گوشت خرچنگ

پختن خرچنگ

خرچنگ یکی از غذاهای مورد علاقه مردمان جنوب و خطه قشم هست که جدای از بحث حلال و حرام بودنش طرفداران خاص خودشو داره در کلیپ زیر میتونید به صورت مصور نحوه پختن و جدا کردن گوشت خرچنگ رو ببنید.

Continue reading “نحوه پختن و جدا کردن گوشت خرچنگ”

خوراک ملوک

خوراک ملوک ( صدف دراز ) قشم

گوشت صدف را جدا کرده و کاملاً آن را شسته و شکم و زایده‌هاى آن را جدا مى‌کنند. بعد آن را در یک لیوان نمک و زردچوبه و پیاز خرده شده مى‌ جوشانند تا کاملاً پخته و نرم شود و آبى در آن نماند.

Continue reading “خوراک ملوک”