هواشناسی دریایی

گزارش هواشناسی دریایی دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶

به مانند روزهای گذشته، کلیه مناطق دریایی جنوب ایران تا قبل از نیمه شب دوشنبه از وضعیتی تقریباً مناسب و متعادل برخوردارخواهند بود و بجز بادهای سطحی و گذری همراه با گردوغبار محلی در طول روز، پدیده خاصی مانع تردد ایمن شناورها نخواهد بود. این وضعیت تقریباً آرام، برای گردشگری دریایی نیز در کلیه بنادر، مطلوب خواهد بود. البته باید به مه گرفتگی گسترده در نواحی مرکزی تنگه هرمز از جمله قشم و بندرعباس در ساعات اولیه بامداد تا قبل از ظهر توجه ویژه داشت و تمهیدات لازم برای تردد ایمن شناورها و بخصوص مسافری اتخاذ نمود. در هر صورت بجز پدیده مه گرفتگی در مرکز هرمزگان، شرایط مناسبی برای تردد و دریانوردی در مناطق دیگر ایجاد شده است و از لحاظ امورات صیادی نیز می توان در روز دوشنبه با حفظ و رعایت موارد ایمنی، فعالیت مناسبی ایجاد نمود. در ضمن، برای روزهای سه شنبه و چهارشنبه در بنادر خوزستان و بوشهر تا غرب هرمزگان، با بادهای تند شمال غربی مواجه خواهیم بود که بطور جداگانه اطلاع رسانی خواهد شد.

به جزییات گزارش جوی توجه نمایید:

بنادر مرکزی هرمزگان؛ بادهای شمال شرقی تا جنوب شرقی و به تدریج از ظهر به بعد از جنوب غربی – ۱۰ تا ۱۸ نات – ارتفاع موج ۲ تا ۳ پا – دید تا ۸ مایل دریایی همراه با مه گرفتگی و گردوغبار محلی – اتخاذ تمهیدات لازم در تردد کلیه شناورها.

بنادر غربی هرمزگان؛ بادهای شمال شرقی تا جنوب شرقی و به تدریج از ظهر به بعد از شمال غربی تا جنوب غربی – ۱۰ تا ۱۸ نات – ارتفاع موج ۲ تا ۳ پا – دید تا ۸ مایل دریایی همراه با گردوغبار محلی – اتخاذ تمهیدات لازم در تردد کلیه شناورها.

بنادر شرقی هرمزگان؛ بادهای شمال شرقی تا جنوب شرقی و به تدریج از ظهر به بعد از جنوب غربی – ۱۰ تا ۱۸ نات – ارتفاع موج ۲ تا ۳ پا – دید تا ۸ مایل دریایی همراه با گردوغبار محلی – اتخاذ تمهیدات لازم در تردد کلیه شناورها.

بنادر بوشهر؛ بادهای شمال غربی تا جنوب غربی – سرعت باد ۱۰ تا ۱۸نات – ارتفاع موج ۲ تا ۵ پا – دید تا ۸ مایل دریایی همراه با گردوغبار محلی – اتخاذ تمهیدات لازم در تردد کلیه شناورها.

بنادر خوزستان؛ بادهای شمال شرقی تا جنوب شرقی – سرعت باد ۱۰ تا ۱۸ نات – ارتفاع موج ۲ تا ۳ پا – دید تا ۸ مایل دریایی همراه با گردوغبار محلی – اتخاذ تمهیدات لازم در تردد کلیه شناورها.

بنادر سیستان و بلوچستان؛ بادهای شمال شرقی تا جنوب شرقی و به تدریج از ظهر به بعد از شمال غربی تا جنوب غربی – ۱۰ تا ۱۸ نات – ارتفاع موج ۲ تا ۳ پا – دید تا ۸ مایل دریایی همراه با گردوغبار محلی – اتخاذ تمهیدات لازم در تردد کلیه شناورها.

انجمن هواشناسی قشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *